Prawybory

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 29.05.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Na początku przeprowadziliśmy burze mózgów, aby jak najlepiej przygotować się do wyborów. Następnie podzieliśmy się zadaniami. Przygotowaliśmy karty do głosowania, a także listę ze wszystkimi osobami uprawnionymi do głosowania. 


Następnie przygotowaliśmy lokal wyborczy. Chcieliśmy jak najdokładniej odwzorować wyborcze realia, dlatego własnoręcznie wykonaliśmy biało-czerwone przegródki, wydrukowaliśmy godło Polski, znaleźliśmy ciemnozielone płótno. Wymagało to od nas czasu oraz energii, ale opłaciło się — lokal wyborczy był imponujący. 

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Uczniowie mogli głosować na wcześniej ustalonych przerwach. Musieliśmy uzyskać na to uprzednio zgodę dyrekcji — nie było z tym problemu zważywszy na cel oraz efekty naszego przedsięwzięcia. Następnie rozwiesiliśmy informacyjne plakaty, a także wysłaliśmy maila adresowanego do wszystkich uczniów. 

Każdy mógł oddać jeden głos, zgłaszając się uprzednio do specjalnej komisji wyborczej wydającej karty do głosowania. W ustronnym miejscu uczniowie wypełniali karty, wrzucając je następnie do przygotowanej urny. 

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Wcześniej prowadziliśmy kampanię promująca nasze wydarzenie. Rozwiesiliśmy w widocznych miejscach plakaty informacyjne oraz te, tłumaczące czym jest Unia Europejska oraz jakie są główne zasady i wartości jej działania. 

Całe przedsięwzięcie zostało niezmiernie entuzjastyczne zaaprobowane przez naszą szkolną społeczność, o czym też świadczy późniejsza frekwencja. 

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Najlepiej według nas wyszła nasza organizacja, podział zadań i obowiązków. Działaliśmy wobec wcześniej ustalonego planu i celów, które sobie postawiliśmy. Trzymaliśmy się terminów. Była to okazja do integracji oraz współpracy w naszej grupie projektowej. 

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejsze okazało się przystępne wytłumaczenie przyszłym wyborcom, a więc uczniom naszej szkoły, na czym polega całe wydarzenie, w jaki sposób głosować i dlaczego. Chcielibyśmy, aby na przyszłość projekt zawierał przystępne omówienie celów i zasad, być może w formie grafiki lub filmu. 

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś