Szkoła Podstawowa nr 7 im Jana Pawła II w Oleśnicy
REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"
W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]
Podzieliliśmy się na zespół od promocji . On był odpowiedzialny za przygotowanie materiałów promocyjnych. Były to plakaty, tablica. Również ten zespół chodził po klasach z informacją o wyborach. Drugi zespół był odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów. Naszykowaliśmy urnę wyborczą, karty do głosowania, protokół. Po konsultacji z panią dyrektor wybraliśmy miejsce . Wszystko to przebiegło bez większych trudności. Zespół chętnie uczestniczył w przedsięwzięciu.
Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]
Miejsce wyborów było dostępne od 8 rano. Była to biblioteka, w której są stoliki umożliwiające głosowanie w ciszy i zachowaniem zasady tajności i anonimowości. Urna była zabezpieczona przed otwarciem. Chodziliśmy do każdej klasy i przypominaliśmy o wyborach. Udział w nich był dobrowolny. również w czasie przerwy można było oddać głos.
Trzecia grupa liczyła głosy. Najpierw sprawdziliśmy czy liczba kart wydanych zgadza się z liczbą kart w urnie. Następnie oddzieliliśmy głosy nieważne. A następnie rozdzieliliśmy karty w zależności od wybranej partii. Wszystko przebiegło bez problemów.
Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]
Wielu uczniów nie do końca rozumiało jaki program mają partie, i na kogo mają głosować. Często powielali wybór swoich rodziców, Problemem było też posiadanie legitymacji. Przez cały tydzień promowaliśmy wydarzenie. Na lekcjach historii były lekcje o Unii Europejskiej. Wysłaliśmy także informację do rodziców i umieściliśmy na kalendarzu w e-dzienniku. Tydzień przed wyborami rozwiesiliśmy plakaty informacyjne.
Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]
Dobrze poszła nam organizacja wyborów. Mieliśmy odpowiednią dawkę informacji ( webinarium i poradnik) aby się solidnie przygotować. Zaskoczyła nas frekwencja - 33%. W dużej mierze wynikło to z niskiej frekwencji w szkole ( wycieczki).
Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]
Wybory powinny się odbyć wcześniej, kiedy uczniowie chętniej chodzą do szkoły.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś