Relacja z wyborów - Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 30.05.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Podzieliliśmy się zadaniami w taki sposób, że 3 osoby siedziały w komisji, był jeden przewodniczący i jego zastępca, oni pilnowali żeby wszystko szło tak jak powinno. Był również jeden sekretarz, który pilnował urny z głosami oraz zachęcał uczniów do głosowania. Reszta osób to byli zastępcy komisji gdyby ci główni potrzebowali odejść od stołu.

Przed wyborami największym wyzwaniem było zgranie całej grupy żeby wszystko ustalić i upewnić się, że każdy wie co ma robić. Miejsce wyborów to był hol szkolny gdzie rozstawiliśmy dwa stoły by móc podpisać się na liście i dostać kartę do głosowania, obok była urna a z drugiej strony stanowisko by móc na spokojnie przeczytać co się znajduje na karcie i zagłosować.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Dzień wyborów zaczął się od zebrania się głównej komisji, w holu szkoły, tam gdzie odbywały się wybory. Następie rozdaliśmy komisji karty z listami klas, by weryfikować uczniów głosujących. Najpierw uczeń\uczennica podchodzili do jednego z członków komisji głównej, by się podpisać oraz zweryfikować, następnie dostawali kartę do głosowania, a po zagłosowaniu wrzucali głos do urny. Wszyscy uczniowie i uczennice naszej szkoły mogli oddać swój głos na każdej przerwie, od godziny 8.00 do 15.20. Po godzinie 15.30 cała komisja zebrała się w auli szkolnej by przeliczyć oddane głosy. Około godziny 16.20 wszyscy się rozeszli po udanej symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

By zachęcić społeczność naszej szkoły do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, najpierw ogłosiliśmy wydarzenie na portalu Librus, w którym poinformowaliśmy o dacie wyborów oraz o tym jak będą przebiegać. Następnie, w dzień wyborów, na każdym z wejść do budynków naszej szkoły wywiesiliśmy kartkę przypominającą o odbywających się wyborach. Społeczność naszej szkoły w pozytywny sposób zareagowała na wydarzenie. Z wielka chęcią i uśmiechem na twarzy brali udział w wyborach.


Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Według nas bardzo dobrze wyszła organizacja, przygotowania i sam przebieg wydarzenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z naszej pracy ale również z zaangażowania wielu naszych rówieśników. Ku naszemu zaskoczeniu znaczna ilość uczniów była bardzo zainteresowana wyborami i pomimo niezbyt znacznej ilości osób głosujących wyniki wyborów były równie zaskakujące.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Naszym zdaniem najtrudniejszą częścią wyborów było dokładne policzenie głosów i nie popełnienie błędów podczas rozdawania wyliczonych kart do głosowania tak, aby nie było żadnego nieporozumienia. Staraliśmy się dlatego jak najdokładniej wykonać swoje zadanie i pilnowaliśmy porządku, ponieważ była to duża odpowiedzialność. Przy organizacji kolejnych wyborów chcielibyśmy bardziej nagłośnić wydarzenie i zachęcić w ciekawszy sposób uczniów do wzięcia udziału, aby zagłosowało więcej osób i otrzymać dokładniejsze wyniki.

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

Link do strony szkoły na Facebook

https://www.facebook.com/photo/?fbid=986673106672034&set=pcb.986673133338698


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś