Euro-wybory w Byczynie
REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"
W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]
Komitet wyborczy został wybrany z pośród uczniów klasy VII A. Od pani Joanny otrzymaliśmy wzory kart do głosowania, list do głosowania, sami skserowaliśmy i opieczętowaliśmy karty , a Mikołaj przygotował listy wyborcze. Na miejsce wyborów wybraliśmy hol naszej szkoły, gdzie została wniesiona prawdziwa urna wyborcza wykorzystywana w naszej szkole, którą zaplombowaliśmy. Przygotowaliśmy także miejsca do głosowania tajnego. Przed samym głosowaniem jeszcze raz przypomnieliśmy uczniom jak należy poprawnie głosować, wykorzystaliśmy do tego spot przygotowany przez Państwową Komisję Wyborczą.
Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]
Od samego rana mieliśmy dużo pracy, ponieważ musieliśmy ustawić i zaplombować urnę, przygotować miejsce dla komisji wyborczej, miejsca do tajnego głosowania. W celu uproszczenia pracy i nie robienia wielkiego chaosu w szkole, do głosowania były proszone kolejne klasy, oczywiście wybory były dobrowolne dlatego nie wszyscy chcieli głosować. W ten sposób sprawnie przeprowadziliśmy wybory. Następnie komisyjnie otworzyliśmy urnę i przeliczyliśmy wszystkie głosy. Nie było to takie proste, ponieważ musieliśmy przeliczać kilak razy. Po przeliczeniu spisaliśmy protokół wyborczy.
Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]
Kilka tygodni wcześniej na gazetce Samorządu Uczniowskiego były wywieszone materiały wyborcze, które otrzymaliśmy od CEO. Nasza pani koordynator przeprowadziła lekcje dotyczące wyborów, dlatego wszystkie klasy były do nich przygotowane . Wiele naszych koleżanek i kolegów chętnie brało udział w wyborach, byli to uczniowie klas VII I VIII, natomiast uczniowie klas VI-tych nie byli za bardzo zainteresowani.
Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]
Uważamy, że przygotowanie wyborów udało na się dobrze, jesteśmy zadowoleni z klas starszych, które brały udział w wyborach. Nie sądziliśmy, że liczenie głosów może być takie stresujące i że musieliśmy liczyć kilka razy.
Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]
Według nas najtrudniejsze było zachęcenie uczniów młodszych klas do wyborów. Zastanawiamy się nad większą agitacją do zachęcenia do wzięcia udziału w wyborach klas młodszych.
Galeria zdjęć
Fotoreportaż - dodajcie opis do Waszych zdjęć [min. 500 znaków]
Zdj. 1 chcieliśmy pokazać z góry jak wyglądał nasz lokal wyborczy.
Zdj. 2 i 8 pokazuje urnę wyborczą i jej zaplombowanie oraz głosowanie naszych koleżanek i kolegów.
Zdj. 3 i 10 miejsce do tajnego głosowania.
Zdj. 9 wysłuchanie spotu jak poprawnie głosować.
Pozostałe zdjęcia pokazują komisję wyborczą i odbieranie kart do głosowania .
Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach
Informacje o naszych wyborach są na stronie FB naszej szkoły - Zespół Szkół w Byczynie
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś