Święto demokracji w Sarnowie

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 31.05.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Po zgłoszeniu się chętnych do zespołu, wytypowaliśmy komisję wyborczą, złożoną z 3 osób. Pozostałe osoby zajęły się:

a)     Przygotowaniem plakatów zachęcających uczniów klas 6-8 do udziału w głosowaniu

b)     Przygotowaniem ulotek dla uczniów

c)     Przygotowaniem miejsca do głosowania (list wyborczych, urny, stolików zapewniających dyskretne głosowanie)

d)     Rozwieszeniem plakatów informacyjnych

Po wybraniu miejsca do głosowania, uczniowie przygotowali tablicę informacyjną, stół dla komisji wyborczej oraz miejsce do oddawania głosów.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

28 maja na dwóch długich przerwach odbyły się wybory. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Komisja wyborcza przestrzegała skrupulatnie ustalonych zasad. Uczniowie skorzystali z prawa do głosowania. Po wyborach komisja , pod opieka koordynatora projektu, podliczyła głosy i uzupełniła protokół. Uprawnieni do głosowania musieli podejść do komisji, wylegitymować się, złożyć podpis poświadczający pobranie karty do głosowania. Osoby, które oddały głos wrzucały kartę do urny przygotowanej przez zespół koordynujący akcję w szkole.


Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty informujące o terminie głosowania. Umieszczone duże strzałki wskazujące miejsce do głosowania. Dodatkowo uczniowie kilkukrotnie informowali uprawnionych do głosowania o wyborach w szkole. Na korytarzu szkolnym pojawiły się plakaty dostarczone przez CEO. Uczniowie dopytywali o sposób głosowania, miejsce i czas.


Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Wszystkie zaplanowane działania zostały przez zespół zrealizowane. Uczniowie chętnie przygotowali dodatkowe plakaty, dzień wyborów przebiegał zgodnie z założeniami. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.


Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Zrozumienie zasad działania Parlamentu Europejskiego, zwłaszcza w klasach szóstych. Uczniowie nie interesują się jeszcze tego typu instytucjami.

Galeria zdjęć

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach



Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś