RELACJA PISEMNA/II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 03.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Koordynatorkami naszych szkolnych, młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego byłam ja jako nauczyciel - opiekun grupy (Katarzyna Kozioł-Machel) oraz pięć uczennic: Julia Tulin, Martyna Pązik, Monika Niewola, Dominika Konecka, Maja Sobala realizujących w szkole ogólnopolski program EPAS - Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego. Dziewczyny rozdzieliły między siebie zadania. Własnoręcznie wykonały urnę , plakat zachęcający do głosowania, stolik dla komisji, opieczętowane karty do głosowania, listy osób uprawnionych do głosowania. Czuwały nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Głosowanie odbyło się na holu na parterze szkoły.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego zostały przeprowadzone 28 maja w godzinach od 9:00 do 14:00.Wszystko przebiegało prawidłowo i bez żadnych zakłóceń.

Młodzież po okazaniu dokumentu stwierdzającego tożsamość i złożeniu podpisu obok swojego nazwiska otrzymała kartę do głosowania, oddała głos a następnie wrzuciła ją do przygotowanej urny.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Jako koordynatorka szkolnych wyborów wysłałam przez dziennik elektroniczny informację do wszystkich uczniów naszej szkoły o możliwości głosowania, przypominając jednocześnie o dokumencie stwierdzającym tożsamość oraz terminie wyborów. Dodatkowo wykorzystałam materiały CEO oraz plakat, który zamówiłam w drukarni zachęcający i jednocześnie przypominający i promujący wybory, wszak jest to młodzieżowy szkolny obowiązek (w przyszłości dla wszystkich obywatelski) aby oddać swój głos.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Jesteśmy zadowoleni z organizacji i przebiegu wyborów oraz dużej świadomości młodzieży jak ważne jest oddanie głosu, ile on jest wart.

Zaskoczyła nas zbyt niska frekwencja. Wnioskiem na przyszłość jest to aby jeszcze bardziej zintensyfikować działania promocyjne, rozmawiać, zachęcać a także uświadamiać, że każdy oddany głos jest bardzo ważny.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejsze było przekonanie osób niezdecydowanych.

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

Jesteśmy w trakcie uzupełniania materiałów.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś