Relacja ze szkolnych wyborów

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 04.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Przygotowanie do wyborów wymagało podziału czynności, aby wszystko przebiegało sprawnie. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie sali, przygotowanie spisu wyborców, stworzenie regulaminu wyborów oraz przygotowanie prezentacji dotyczącej zasad i celu głosowania. Grupa uczennic została przeszkolona jako komisja wyborcza. Ich zadaniem było dbanie o prawidłowy przebieg głosowania. Uczennice przygotowały swoje stanowiska, dbały o odpowiednią ilość kart wyborczych oraz informowały społeczność szkolną o frekwencji wyborów.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory odbyły się 28 maja. Za lokal wyborczy posłużyła sala lekcyjna łatwo dostępna dla wszystkich uczniów. Dzień rozpoczął się o godzinie 8.00, kiedy to komisja wyborcza przygotowała swoje stanowiska. Otwarcie lokalu wyborczego nastąpiło o 8.45, a zamknięcie o 14.45. Uczniowie mogli głosować w trakcie przerw międzylekcyjnych, przed lub po lekcjach - w godzinach otwarcia lokalu wyborczego. O godzinie 14.45 przystąpiono do liczenia głosów pod okiem koordynatora projektu, sporządzono protokół wyborczy.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Informacje o symulacji wyborów została przesłana do rodziców uczniów. Na godzinach wychowawczych nauczyciele zapoznali uczniów z celem, zasadami głosowania oraz wyglądem karty wyborczej. Uczniowie mieli również możliwość skorzystać z Latarnika wyborczego. Ponadto informacje o wyborach pojawiły się na stronie szkoły, w mediach społecznościowych oraz na monitorze informacyjnym w holu szkolnym. Społeczność szkolna była zainteresowana wydarzeniem, uczniowie podeszli do wyborów z dużym entuzjazmem.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Według nas bardzo dobrze wypadło przygotowanie lokalu wyborczego, który wyglądał tak jak podczas prawdziwych wyborów. Ogromnym profesjonalizmem wykazały się uczennice wchodzące w skład komisji, które dbały o tajność wyborów i ich prawidłowy przebieg. Zaskoczeniem było duże zainteresowanie wyborami wśród młodszych uczniów z klas czwartych i piątych.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym zadaniem było przygotowanie listy wyborczej. W kolejnych wyborach chciałybyśmy przeprowadzić minimum dwie godziny z wychowawcą oraz rozpocząć "kampanię wyborczą", która miałaby na celu zwiększenie zainteresowania uczniów symulacją wyborczą wcześniej.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś