Wyraź swoją opinię- wybierz przedstawicieli do Parlamentu UE.

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 04.06.2024

0

1

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Wszyscy byli odpowiedzialni za jakiś obszar. Wyłoniliśmy komisję w wyniku losowania. Prowadziliśmy akcję informacyjną na temat funkcjonowania UE. Uprzedziliśmy wszystkie klasy w gdzie i kiedy odbędzie się głosowanie. Wydrukowaliśmy protokół wyborczy. Przygotowaliśmy listy uprawnionych do głosowania uczniów i uczennic z miejscami na ich podpis. Pobraliśmy karty do głosowania dla właściwego okręgu wyborczego. Wydrukowaliśmy odpowiedną liczbę kart do głosowania. Wydzieliliśmy lokal wyborczy, w którym znajdował się stół i krzesła dla komisji wyborczej oraz miejsca do głosowania dla uczniów i uczennic. Zaplombowaliśmy i zabezpieczyli przed otwarciem urnę wyborczą.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Przygotowaliśmy salę. Znalazło się w niej również Godło naszego kraju. Pobraliśmy karty do głosowania dla właściwego okręgu wyborczego. Wydrukowaliśmy odpowiedną liczbę kart do głosowania. Wydzieliliśmy lokal wyborczy, w którym znajdował się stół i krzesła dla komisji wyborczej oraz miejsca do głosowania dla uczniów i uczennic. Zaplombowaliśmy i zabezpieczyli przed otwarciem urnę wyborczą. Czuwaliśmy nad właściwym przebiegiem głosowania.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Poprzez akcje informacyjną. Rozwiesiliśmy w szkole plakaty informujące i zachęcające do udziału w wydarzeniu.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Raczej wszystko. Jedyne czego nam brakowało to tzw. "krzyżaka". Ale była nas niewielka grupa i zasada tajności mimo wszystko została zachowana. Każdy podchodził do stolika i oddawał swój głos indywidualnie.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Raczej nic nie chcielibyśmy zmieniać.

Galeria zdjęć

Fotoreportaż - dodajcie opis do Waszych zdjęć [min. 500 znaków]

https://www.spmatczyn.pl/post/niepe%C5%82noletni-te%C5%BC-g%C5%82osowali-w-wyborach


Nasze przygotowania do wyborów do Parlamentu Europejskiego zaczęły się od podziału zadań. Każdy z nas miał swoje obowiązki: jedni przygotowywali karty do głosowania, inni aktualizowali listę uprawnionych osób. Lokal wyborczy został starannie zorganizowany, a urna wyborcza umieszczona w centralnym punkcie sali.

W dniu wyborów od rana przyjmowaliśmy głosujących, dbając o prawidłowy przebieg procesu. Po zakończeniu głosowania przystąpiliśmy do liczenia głosów. Wszystkie karty zostały skrupulatnie przeliczone, a wyniki spisane do protokołu.

Był to intensywny, ale satysfakcjonujący dzień. Wszyscy czuliśmy dumę z dobrze wykonanej pracy.

Wideoesej - dodajcie link do filmu [min. 3 minuty]
https://www.spmatczyn.pl/post/niepe%C5%82noletni-te%C5%BC-g%C5%82osowali-w-wyborach
Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

https://www.spmatczyn.pl/post/niepe%C5%82noletni-te%C5%BC-g%C5%82osowali-w-wyborach


Podobało Ci się

Komentarze

11.06.2024 13:44

bardzo

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś