Wybory w szpitalu

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 06.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Szkoła szpitalna różni się od masowej pod wieloma względami, dlatego przeprowadzenie wyborów na pewno odbiega od znanych standardów. Uczniowie nie mogą opuszczać oddziałów, w skład komisji wchodzą więc tylko nauczyciele. W ZSZS nr 6 w Katowicach takich nauczycieli było dwoje - ja oraz pani Beata Molenda (nauczyciel historii i języka polskiego). Zadania podzieliłyśmy między siebie - do najważniejszych oczywiście należało przeprowadzenie scenariuszy zajęć. Lekcje o Unii Europejskiej, Europarlamencie, wyborach europejskich zaczęłyśmy przeprowadzać na miesiąc przed szkolnymi wyborami. Miały charakter indywidualny (zajęcia przyłóżkowe) lub zbiorowy (praca w małych, kilkuosobowych grupach). Bardzo przydatne w nauczaniu były materiały otrzymane pocztą od CEO. W dniu wyborów komisja chodziła po oddziałach i przeprowadzała wybory. Sukcesem na pewno jest liczna frekwencja oraz tylko 2 nieważne głosy. Dziękujemy CEO za zorganizowanie akcji. Braliśmy w niej udział po raz kolejny i mamy nadzieję na dalszą współpracę.








Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory odbyły się 28 maja w godzinach od 10 do 16. Nauczyciele odwiedzili wszystkie oddziały szpitalne, starając się dotrzeć do uczniów, którzy byli wcześniej przygotowani do udziału w wyborach. Oczywiście części uczniów nie było w tym czasie (badania lekarskie, zabiegi) w salach. Komisja miała urnę do głosowania przy sobie i proponowała udział w głosowaniu.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Uczniowie poznawali rangę wyborów na zajęciach WOS poświęconych Unii Europejskiej. Nauczyciele mówi o wadze każdego głosu i korzyściach, które przynosi udział w wyborach: poczuciu sprawczości, wpływie na otaczający świat, możliwościom zmian na lepsze, spełnieniu obywatelskiego obowiązku. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w zajęciach i z entuzjazmem brali udział w wydarzeniu.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Na pewno bardzo dobrze wyszło przygotowanie do samej akcji. Dzięki scenariuszom zajęć i materiałom edukacyjnym przysłanym pocztą przez CEO udało się zainteresować uczniów tematem wyborów. Zadowoleni jesteśmy z frekwencji i tylko dwóch głosów, które były nieważne. Zaskoczyło nas zainteresowanie młodszych dzieci tematem.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Uważamy, że wybory w naszej szkole nie napotkały trudności, które byłyby w stanie nas zaskoczyć. Posiadamy duże doświadczenie w ich przeprowadzaniu. Nasza współpraca z CEO rozpoczęła się kilka dekad temu.

Galeria zdjęć

Fotoreportaż - dodajcie opis do Waszych zdjęć [min. 500 znaków]

Zdjęcia nie ułożyły się w kolejności, w jakiej chciałyśmy, więc zaczniemy od końca.

1 i 2 zdjęcie (ostatnie i przedostatnie) to zajęcia na oddziałach chirurgii i onkologii - uczniowie przyswajają informacje o Unii Europejskiej. Jak widać na zdjęciach korzystają z materiałów przysłanych pocztą przez CEO, co wyraźnie uatrakcyjnia ich przebieg. Na pierwszym od końca zdjęciu uczeń pracuje samodzielnie w oparciu o jeden ze scenariuszy zajęć.

Na początku maja w naszej szkole uczciliśmy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na 3. zdjęciu od końca Marcel z oddziału onkologii prezentuje wykonany przez siebie plakat. Kolejne zdjęcia to już dzień głosowania. Dlaczego wybraliśmy właśnie takie zdjęcia? - bo posiadamy zgodę rodziców na ich udostępnienie.

Wideoesej - dodajcie link do filmu [min. 3 minuty]
https://drive.google.com/file/d/1Ran8RNiO9_HsXMdSQPPneeZXFTbPhp37/view?usp=drivesdk
Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na FB szkoły oraz na stronie szkoły:

https://www.facebook.com/share/p/nDiMwRPvrwtiVFYd/


https://zszsp6.edupage.org/a/szkoly-przyszpitalne?eqa=c3VicGFnZT01JnRleHQ9dGV4dCUyRnRleHQxMCZ3aWQ9dGV4dDEwX0Jsb2dfMSZhaWRfdGV4dDEwX0Jsb2dfMT00NCZiaWQ9dGV4dCUyRnRleHQxMA%3D%3D




Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś