Dzień wyboru

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 07.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

 Na początku rozdzieliliśmy się na dwu osobowe zespoły i chodziliśmy do klas 6-8 na godzinach wychowawczych i ogłaszaliśmy szczegóły i termin wyborów do parlamentu europejskiego. Dzień przed wyborami spotkaliśmy się podczas zajęć lekcyjnych uzupełniając spisy wyborców wszystkich uczestników z klas upoważnionych do udziału w symulacji głosowania. W dniu wyborów przed zajęciami dydaktycznymi, spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, która w tym dniu służyła nam jako lokal wyborczy. Do sali wnieśliśmy urnę, ustawiliśmy ławki oraz przygotowaliśmy stanowiska szkolnej komisji wyborczej i przygotowaliśmy karty do głosowania. 

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

 W czasie przeznaczonym na wybory po kolei przyprowadzaliśmy klasy od młodszych do najstarszych. Uczniowie mieli określony czas na oddanie głosu, przeważnie od 15 do 20 minut na klasę. Pierwsi wyborcy przyszli do lokalu o godzinie 9:30. Samo głosowanie przeszło bez zakłóceń. Wybory zostały zakończone około 12:00 , po czym nastąpiło liczenie głosów, które przebiegło wiele sprawniej niż ostanie podczas ostatnich wyborów organizowanych w naszej szkole. Po policzeniu głosów uzupełniliśmy protokół, który następnie umieściliśmy na stronie internetowej oraz posprzątaliśmy lokal do stanu sprzed wyborów.


Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Społeczność szkolną zachęciliśmy do udziału w głosowaniu, rozwieszając plakaty informacyjne i chodząc po klasach, tłumacząc im podstawy i udział w wyborach do parlamentu europejskiego.


Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

 Z pewnością bardzo dobrze i sprawnie, pomimo komplikacji, wyszła nam organizacja całego wydarzenia oraz przygotowanie lokalu. Najbardziej zaskoczyła nas ilość głosujących i chętnych to pomocy w organizacji wyborów.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

 Najtrudniejsze było dla nas zebranie klas z jednego rocznika w tym samym czasie, przeznaczonym na głosowanie. Następnym razem, przy organizacji następnych wyborów zmienilibyśmy doinformowanie uczestników wyborów.

Galeria zdjęć

Fotoreportaż - dodajcie opis do Waszych zdjęć [min. 500 znaków]

Zdjęcie 1 - Szkolna komisja wyborcza w świetnych nastrojach.

Zdjęcie 2 - Jeden z członków komisji przy dekoracji

Zdjęcia 3,4,5,6 - Otwieranie urny

Zdjęcie 7 - Szkolna komisja wyborcza

Zdjęcie 8 - Wyborcy, którzy przyszli na wybory


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś