Wyboru europejskie 2024

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 10.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Wzięliśmy udział w symulacji wyborów po raz drugi. Za każdym razem było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Najpierw, jako nauczyciel koordynujący, zaprosiłam chętnych uczniów do udziału w organizacji szkolnych wyborów. Uczniowie samodzielnie podzielili się zadaniami. Część zajęła się przygotowaniem plakatów, część zgłosiła się do organizacji samego dnia wyborów. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem. Naszym lokalem wyborczym była jadalnia, uczniowie głosowali w czasie przerw. Naszym największym wyzwaniem było skoordynowanie działań w sam dzień wyborów. Lokal przygotowaliśmy, jak na prawdziwe wybory, były stoliki dla komisji, urna, osłonięte stoliki do głosowania.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Nasz lokal wyborczy był otwarty już od rana. Uczniowie, żeby zagłosować musieli przyjść, pokazać legitymację, następnie pobierali kartę do głosowania. W wyborach wzięli udział uczniowie klas od V do VIII. Mogli głosować na przerwach. Każdy samodzielnie decydował i jeżeli wyrażał taką chęć mógł podejść do Sali i zagłosować. Po zamknięciu lokalu wyborczego wyznaczona komisja składająca się z uczniów klas ósmych dokonała otworzenia urny i przeliczenia głosów.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do udziału, wydrukowaliśmy również i rozwiesiliśmy plakaty dostępne na stronie. Do wszystkich rodziców i uczniów została wysłana wiadomość poprzez dziennik z informacją o wydarzeniu. Dodatkowo jeden dzień przed uczniowie chodzili po klasach i przypominali o głosowaniu i zasadach.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Uczniowie chętnie wzięli udział w organizacji wydarzenia. Zaangażowali się w akcję informacyjną oraz w sam dzień wyborów chętnie poświęcali swój czas. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji oraz zainteresowania uczniów. Zaskoczyły nas same wyniki wyborów.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Chcielibyśmy zwiększyć zainteresowanie uczniów oraz popracować nad tym, żeby idąc do głosowania robili to świadomie. Zdecydowanie więcej czasu poświęcimy na przybliżaniu wiedzy z dziedziny polityki.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś