Młodzi głosują- wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 11.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

W dniu 29 maja w Zespole Szkół przy ŚCR-U w Rabce - Zdroju przeprowadzona została symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego w ramach programu „Młodzi głosują”. 

Na projekt złożyły się rożne działania informacyjne.  Na podstawie scenariuszy i materiałów dostarczonych przez CEO na lekcjach wos-u realizowano wybrane zagadnienia: Wspólna Europa – jak i po co? Jak wpływać na Parlament Europejski? Ile waży jeden głos?

Co daje mi Unia Europejska i jak to wykorzystać?

Na korytarzu szkolnym przygotowano  akcję plakatowo –informacyjną Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. W jednej sali lekcyjnej przygotowano lokal wyborczy.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W szkole powołano Młodzieżową Komisję Wyborczą, przygotowano lokal wyborczy, karty wyborcze oraz spis wyborców „ Młodzi głosują- wybory europejskie 2024”. Po wyborach Komisja Wyborcza, której zadaniem było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów, sporządziła   protokół a jego wyniki wysłano do CEO. Udział w głosowaniu był dobrowolny, uczniowie przychodzili głosować samodzielnie.Frekwencja wyniosła 100%.


Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Na lekcjach WOS- u został omówiony temat: Ile waży jeden głos?przeprowadzono burzę mózgów wokół pytań; Dlaczego głosujemy? Co chcemy osiągnąć, idąc do urny? Od jakich czynników możne zależeć znaczenie naszego głosu? Wszystkie propozycje zapisano i omówiono.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Młodzieżowe wybory zostały bardzo dobrze przygotowane, uczniowie byli bardzo zaangażowani w projekt i chętnie w nim uczestniczyli. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja, która wyniosła 100%.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Nie wystąpiły większe trudności, nasze doświadczenia z poprzednich wyborów pomogły bardzo sprawnie przygotować i przeprowadzić Młodzieżowe wybory. W przyszłości można zaangażować większą liczbę osób w przygotowanie całego przedsięwzięcia.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś