Wybory w SP w Kleszczelach

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 11.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Zadbaliśmy o dobry podział zadań. Część z nas zajęła się przygotowaniem gazetki, część opowiedziała o wyborach w każdej uprawnionej do głosowania klasie, jeszcze inni zajęli się zaadaptowaniem sali szkolnej do potrzeb lokalu wyborczego, przeprowadzenie wyborów, liczenie głosów, wypełnianie protokołów też rozdzieliliśmy między siebie. W czasie kampanii informacyjnej zachęcaliśmy uczniów do skorzystania ze strony Latarnik wyborczy, kod qr z przygotowanej gazetki bardzo się przydał. Spora część uczniów była zaskoczona swoimi wynikami.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W dniu wyborów przypomnieliśmy uprawnionym do głosowania klasom, w jakiej sali odbędzie się głosowanie, które odbyło się w specjalnie przygotowanej do tego sali szkolnej. Zadbaliśmy o odpowiednie ustawienie ławek jak w prawdziwym lokalu wyborczym, zapewniliśmy komfort i prywatność głosowania. Postanowiliśmy by głosowanie odbyło się w czasie długiej przerwy (20 min) po czterech lekcjach.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Zachęcaliśmy społeczność szkolną poprzez wizyty w klasach i informowanie czym są wybory, przekonywaliśmy do rozwiązania testu na stronie Latarnik wyborczy. Społeczność szkolna reagowała z zaciekawieniem, chętnie rozwiązywała test.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się sprawnie podzielić zadania. Lubimy taki sposób działania. Obawialiśmy się wizyt w klasach, ale uczniowie przyjęli nas życzliwie. Zaskoczyło nas, że niektórzy uczniowie byli zaskoczeni wynikami Latarnika wyborczego i w związku z tym nie chcieli przyjść na głosowanie.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Uważamy, że następnym razem musimy przygotować jeszcze lepszą kampanię profrekwencyjną, a termin wyborów zmienić z piątku na inny dzień tygodnia, dużo wcześniejszy termin.

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

https://www.facebook.com/share/p/x6PbtxGroyTUJZe1/ Poinformowaliśmy o naszej akcji na szkolnym FB.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś