Wyniki

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 12.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Ponieważ już wielokrotnie braliśmy udział w symulacji szkolnych wyborów w ramach programu Młodzi głosują, sama organizacja głosowania przebiegła bardzo sprawnie i nie sprawiła nam żadnych większych problemów. Tydzień przed wyborami ustaliliśmy listę zadań i podzieliliśmy się nimi. Szkolny lokal wyborczy przygotowaliśmy dzień przed wyborami. Ze względu na to, że wszystkie sale lekcyjne były zajęte, to musieliśmy zorganizować głosowanie na głównym holu Ustawiliśmy stoliki dla komisji, zapieczętowaliśmy urnę. Wydrukowaliśmy karty wyborcze, sporządziliśmy listę wyborców. Przygotowaliśmy też dużą tablicę z zasadami przeprowadzenia wyborów w naszej szkole oraz instrukcje głosowania, oczywiście pamiętaliśmy o neutralności politycznej. Wszystko zostało zorganizowane i przeprowadzone zgodnie z regulaminem programu Młodzi głosują. .

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory w naszej szkole przeprowadziliśmy zgodnie z harmonogramem programu Młodzi głosują, czyli 28 maja 2024 roku. Nasza komisja wyborcza miała siedzibę na głównym hol. Była tam urna wyborcza czy stoliki dla komisji oraz zasłony, które gwarantowały tajność wyborów. Uczniowie głosowali w czasie przerw oraz w czasie lekcji za przyzwoleniem nauczycieli. Głosowanie odbyło się w godzinach 10:00 - 12:45. Rozpieczętowaliśmy urnę i policzyliśmy głosy, po czym wypełniliśmy protokół.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

O programie uczniowie zostali poinformowani przez szkolnego koordynatowa na lekcjach wiedzy o społeczeństwie oraz na przedmiocie historia . . Zamieściliśmy ogłoszenie o młodzieżowych wyborach parlamentarnych na stronie internetowej szkoły, dzienniku elektronicznym oraz szkolnym FB. Ponadto przygotowaliśmy plakaty oraz wykorzystaliśmy materiały nadesłane przez CEO, które umieściliśmy na tablicy znajdującej się na głównym holu. Uczniowie byli bardzo dobrze poinformowani o celach i zasadach projektu. Wydawałoby się, że są zainteresowani udziałem w wyborach.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Wydaje nam się, że przygotowanie i zorganizowanie całej akcji wyszło pomyślnie. Przede wszystkim poczuliśmy się jak na prawdziwym głosowaniu, chociażby dlatego, że wykorzystaliśmy prawdziwą urnę. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wszystko przebiegło zgodnie z planem, a samo głosowanie bez zakłóceń.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Pomimo różnych działań, w tym kampanii informacyjnej tylko część uczniów zdecydowała się wziąć udział w głosowaniu. Niestety nie udało się zorganizować wyborów w oddzielnej sali i być może to mogło mieć wpływ na uczestnictwo w głosowaniu. Tak więc frekwencja okazała się dość niska. . Jest to dla nas informacja zwrotna, że edukacja w zakresie znaczenia wyborów jest potrzebna.

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090072273471

https://sp10slupsk.edupage.org/


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś