Szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 13.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Przed wyborami przygotowaliśmy plakaty, które zawiesiliśmy w naszej szkole. Następnie podzieliliśmy się tematami lekcji, które mieliśmy poprowadzić. Każda z osób prowadziła zajęcia, które miały na celu uświadomić młode pokolenie o znaczeniu parlamentu europejskiego i każdego głosu oddanego w wyborach. Każdy był bardzo zaangażowany i oddany sprawie.

Miejscem wyborczym była klasa. Przygotowana została urna oraz miejsca dla głosujących z długopisami. Na tablicy została wyświetlona flaga Unii Europejskiej oraz flaga Polski. Drzwi zostały przyozdobione oznaczeniem lokalu wyborczego.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Szkolne wybory do Europarlamentu odbyły się 28 maja 2024 roku. W pierwszej kolejności przygotowaliśmy nasz lokal wyborczy. O 10.00 godz. uczniowie i uczennice przystępowali do głosowania.

Po kolei wchodzili do lokalu, składali swój podpis na liście oraz odbierali od nas kartę, po czym przechodzili do głosowania.

Gdy wszyscy uczniowie oddali swój głos, postanowiliśmy zacząć je przeliczać. Wyjęliśmy wszystkie karty z urny, poukładaliśmy je na kupki, zgodnie z tym na jakie ugrupowanie uczeń oddał głos. Następnie zapisywaliśmy wszystko w raporcie.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Na korytarzach zostały rozwieszone plakaty zachęcające do udziału w głosowaniu. Których zadaniem było uświadomienie uczniów o istocie wzięcia udziału w wyborach. Uczniowie nauczyciel przeprowadził trzy lekcje związane z wyborami i Europarlamentem. Społeczność szkolna była bardzo zaangażowana w to wydarzenie.



Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Moim zdaniem całe przedsięwzięcie się udało i wszystkie problemy napotkane po drodze zostały szybko rozwiązane. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów przeprowadzonych lekcji i zaangażowania uczniów. Najbardziej zaskoczyło nas jak wyglądają wybory kiedy to my bierzemy czynny udział. 

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem było przeprowadzenie lekcji. Wyzwaniem był sposób poprowadzenia zajęć tak, aby młodzi ludzie jak najwięcej zrozumieli z niełatwej tematyki.





Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś