Prawybory do Parlamentu Europejskiego - LO Strzyżów

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 14.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

 Zespół przygotowujący składał się z uczniów klasy humanistycznej 3C. Uczniowie podzielili się następującymi zadaniami: Bartosz przygotował informacje do radiowęzła i je ogłaszał. Kinga i Karolina zajęły się promocją prawyborów i latarnika wyborczego w każdej z klas; zachęcając uczniów do udziału w głosowaniu. Natalia i Magdalena umieściły na terenie szkoły gazetki oraz plakaty promujące wybory, zasady głosowania, działanie parlamentu europejskiego i latarnika wyborczego. Przygotowały także karty do głosowania oraz urnę wyborczą i salę. Nasza opiekunka przygotowała listy uprawnionych. Wybory odbywały się w bibliotece szkolnej. Lokal wyborczy przygotowaliśmy dnia poprzedniego. Pod oknem ustawiliśmy trzy stoliki dla komisji wyborczej, a urna stanęła w oddzielnym miejscu jak również stoliki do wypełniania kart wyborczych..

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory odbywały się w bibliotece szkolnej i zaczęły się o godz. 8.40 i trwały nieco ponad 3 godziny. Kinga i Karolina przyprowadzały klasy według grafiku do oddania głosu w bibliotece i zachęcały do korzystania z latarnika wyborczego. Maksymilian, Bartosz i Martyna pracowali w komisji sprawdzając listy uczniów, zbierając ich podpisy oraz wydając karty do głosowania. Uczniowie kolejno po wrzuceniu karty wyborczej do urny wracali do klas. Po zakończonym plebiscycie komisja zajęła się liczeniem głosów.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Uczniowie zaznajamiali się z wydarzeniem dzięki odwiedzinom Kingi i Karoliny w każdej klasie oraz mass mediom: Instagramowi, Facebookowi, radiowęźle, gazetkom na terenie szkoły, lekcjom wos i Hit. Uczniowie oraz nauczyciele byli bardzo zainteresowani wynikami i dyskutowali o wynikach.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Kolejny raz organizowaliśmy wybory, więc nic nas nie zaskoczyło. Ta sama grupa uczniów pracujących w projekcie jest dobrze zorganizowana i wszyscy wiedzą, co należy do ich obowiązków. Społeczność szkolna jest przyzwyczajona do wyborów i zainteresowanie jest bardzo duże. Niektórzy wyrazili nawet żal, że nie zdążyli zagłosować.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Nie mamy trudności, może tylko z komunikacją w grupie ;)) Na poważnie to chcielibyśmy w każdej klasie na lekcjach nauczyć kolegów korzystania z latarnika wyborczego, wtedy wybory szybciej by przebiegły.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś