Wybory do Parlamentu Europejskiego w Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience,

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 14.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Do pracy podczas realizacji projektu zgłosiliśmy się sami. Tym samym weszliśmy w skład Komisji Wyborczej. Kilka dni przed wyborami podzieliliśmy się zadaniami. Dwie osoby były odpowiedzialne za wykonanie gazetki z otrzymanych materiałów, pozostałe osoby przygotowały listę uprawnionych do głosowania oraz karty do głosowania. Lokal wyborczy przygotowaliśmy w Kąciku Patrona Szkoły- Benedykta Wierdaka. Przy ścianie ustawiliśmy stół i krzesła dla komisji wyborczej. na stole w dniu wyborów wyłożyliśmy listy uprawnionych do głosowania oraz karty do głosowania.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Lokal wyborczy czynny był od godziny 11:30 do 12:45. Uczniowie głosowali podczas przerw, jak również podczas lekcji. Po podpisaniu się na liście uprawnionych do głosowania otrzymywali kartę do głosowania. Następnie udawali się w miejsce, gdzie można było zagłosować z zachowaniem tajności wyborów. Po zaznaczeniu partii, na którą został oddany głos karta trafiała do urny wyborczej. Kiedy lokal został zamknięty komisja przystąpiła do pracy. Zostały wysypane karty z urny, następnie posegregowaliśmy je, zliczyliśmy i sporządziliśmy protokół w wersji papierowej. Następnie wszyscy członkowie komisji podpisali się pod protokołem. Na koniec udaliśmy się do sali, gdzie mogliśmy sporządzić protokół w wersji interaktywnej. Kiedy był gotowy wysłaliśmy do do CEO.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Społeczność szkolną zachęcaliśmy do głosowania poprzez informację o wydarzeniu umieszczoną w formie plakatu na facebooku i stronie internetowej szkoły oraz poprzez ścienną gazetkę, którą wykonaliśmy kilka dni przed wyborami. Reakcja szkolnej społeczności na wydarzenie byłą bardzo pozytywna. Uprawnieni do głosowania chętnie w nim uczestniczyli oddając swoje głosy w wyborach. Natomiast pozostali uczniowie przyglądali się wydarzeniu z zainteresowaniem.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Do wyborów przygotowywaliśmy się starannie, dlatego wszystko wyszło nam dobrze i z podjętych działań jesteśmy zadowoleni. dobrze współpracowało nam się w grupie. Każdy wykonał swoje zadania najlepiej jak potrafił. Zaskoczyła nas właściwa postawa uczniów biorących udział w głosowaniu.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Uważamy,że nie było dla nas czegoś trudnego podczas realizacji projektu i na tą chwilę nie przychodzą nam do głowy pomysły związane z organizacją przyszłych wyborów.

Informacje o projekcie "Młodzi głosują 2024" na Waszych stronach i w mediach

Informacja o wyborach została umieszczona na faceboku szkoły oraz na stronie internetowej


https://www.facebook.com/profile.php?id=100064117569049

https://spglowienka.pl/


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś