Wybory w naszej szkole.

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 14.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Na początku zrobiłem zebranie kto chciałby uczestniczyć w projekcie młodzi głosują. Bardzo aktywna była klasa 8 i większość osób była z tej klasy. Utworzyłem dwie grupy. Pierwsza była odpowiedzialna za rozpromowanie wyborów , reklamę plakaty. Przygotowali hasał wyborcze oraz informację na plakatach gdzie i kiedy odbędzie się symulacja wybór. Druga grupa miała odpowiadać za same wybory. Czyli głownie odpowiadali za samą komisję wyborczą , przygotowanie kart do głosowania , urny wyborczej oraz sali na lokal wyborczy. Wszyscy oczywiście mogli liczyć na moją pomocną dłoń. Musieliśmy wybrać termin wyborów, padło na 24.05.2024 . Trudno było nam to dopasować ze względu na koniec roku szkolnego oraz egzaminy 8 klas.  Przygotowaliśmy salę oraz urnę wyborczą , pomogły nam dziewczyny z klas 6 , które okleiły ją w barwach naszego kraju czyli bieli i czerwieni. Przygotowaliśmy stanowiska do głosowania. Było ich w sumie cztery. Na sali oznaczyliśmy nazwę lokalu wyborczego , a przez dziennik elektroniczny napisałem kiedy i gdzie będą odbywać się nasze wybory.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W dniu wyborów tj. 24.05.2024. lokal wyborczy był otworzony od 8 i czynny do 16. Przed salą stała jedna osoba i zapraszał do środka poszczególne klasy. Był rozpisany termin kiedy poszczególna klasa ma przychodzić zagłosować. Terminarz był wysłany przez dziennik elektroniczny wychowawcom klas. Wybory przebiegały całkiem sprawnie i nie było żadnych niepożądanych sytuacji. Komisja wyborcza w sprawny sposób obsługiwała interesantów. Były przygotowane cztery stanowiska do głosowania oraz długopisy. Liczenie odbyło się sprawnie i nie wymagało większych korekt. Na początku młodzi uczniowie byli instruowani jak należy prawidłowo głosować i co należy zrobić aby głos był ważny. Głosy były oddawana na kartach do głosowania ściągniętych z platformy młodzi głosują.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Robiliśmy plakaty , pisaliśmy ogłoszenia. Informowaliśmy nauczycieli oraz uczniów przez dziennik elektroniczny. Niektórzy uczniowie byli zdekoncentrowani i za bardzo nie wiedziały o co chodzi ale starsze dzieciaki były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać terminu wyborów. W zasadzie to emocje i reakcje były podzielone , część była za , a reszta dość sceptycznie do tego podeszła. Wśród nauczycieli panowała pozytywna atmosfera i współpracowali z koordynatorem.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Według Nas , bardzo dobrze wyszło przygotowanie lokalu wyborczego i praca samej komisji wyborczej. Każdy z członków był zaangażowany i wiedział za co odpowiada oraz rzetelnie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Zrobiliśmy małe zebranie dzień przed wyborami i ustaliliśmy kto będzie się czym zajmował. Dziewczyny z klasy szóstej pomogły nam zrobić urnę wyborczą która została obklejona oraz zaplombowana od zewnątrz. Obklejona została w barwach naszego kraju i bieli i czerwieni.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniej było znaleźć dużo wolnego czasu aby odpowiednio wszystko przygotować. Chcielibyśmy aby był łatwiejszy dostęp do platformy oraz by materiały szybciej przychodził , to pozwoli nam na lepsze przygotowanie do akcji.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś