Szkolne wybory europejskie - RELACJA

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 15.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Podział zadań przy pracy nad projektem odbył się za pomocą ustalenia kto najlepiej nadaje się do każdego zadania . Po rozmowie przydzieliliśmy każdemu role i zaplanowaliśmy przebieg projektu. Najtrudniejszym wyzwaniem któremu musieliśmy sprostać były problemy związane z organizacją całego projektu oraz rozpowszechnienie wiadomości o wyborach. Miejsce do wyborów przygotowała grupa uczestników projektu. W sali w której odbywały się wybory ławki ustawiliśmy tak aby uczniowie komfortowo mogli oddać głosy oraz stworzyliśmy stanowiska przy których uczniowie odbierali karty do głosowania. Ostatnią rzeczą jaką zdobiliśmy by przygotować nasz lokal wyborczy było zabezpieczenie i sprawdzenie urny ,która później została ustawiona na środku sali.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Dzień wyborów rozpoczęliśmy już o godzinie 7:00 przygotowując salę do przeprowadzenia głosowania. Po odpowiednim zareklamowaniu wydarzenia o 7:35 zaczęli przychodzić pierwsi uczniowie chętni do oddania swojego głosu. Wybory zakończyliśmy o godzinie 15:35, a po należytym uporządkowaniu sali rozpoczęliśmy liczenie głosów. Podzieliliśmy się zadaniami a liczone głosy sprawdzane były kilkukrotnie aby uniknąć ewentualnych błędów. 

Uczniowie i uczennice mogli głosować poprzez zakreślenie swojego wyboru na karcie głosowania od godziny 7:35 do 15:35.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

W wyborach zależało nam na jak najlepszym zareklamowaniu wydarzenia oraz aby każdy uczeń usłyszał o naszej akcji. Społeczność szkolną zachęcaliśmy do aktywnego udziału poprzez grafiki informacyjne na szkolnych mediach społecznościowych a także przez ogłaszanie uczniom informacji na temat wyborów w ich klasach. Społeczność szkolna na wydarzenie zareagowała bardzo pozytywnie. Uczniowie chętnie przychodzili oddać swój głos a nauczyciele wspierali nas w naszym działaniu.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

W naszej opinii ogromnym sukcesem było promowanie akcji wśród uczniów i uczennic. Bezproblemowo przebiegło organizowanie sali wyborczej, czy składu komisji. Wykazała się ona zaangażowaniem, profesjonalizmem oraz sumiennością w wykonywanej pracy. Jesteśmy także dumni z debaty, którą udało nam się przeprowadzić (tematyka dotyczyła polityki klimatycznej UE). Uczestnicy zachowując kulturę dyskusji przedstawili swoje poglądy poparte rzetelnymi argumentami. Zaskoczyło nas jak dużym zainteresowaniem cieszyły się akcje prowyborcze oraz edukujące młodzież na tematy stricte związane z Unią Europejską i prawami przysługującymi wyborcom.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

W następnych latach zdecydowanie chcielibyśmy jeszcze bardziej zwiększyć frekwencję. Pomimo naprawdę licznego zainteresowania wyniki te mogłyby być lepsze. Chcielibyśmy także rozwijać się w tworzeniu kolejnych inicjatyw, czy to wyborczych, czy to związanych z Unią Europejską. Liczymy na to, że młodzież opuszczająca mury naszej szkoły będzie reprezentowała świadomych obywateli.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś