Wybory europejskie w I LO w Łukowie

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 15.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Za techniczne przeprowadzenie wyborów odpowiadała klasa I a o rozszerzeniu: historia – wiedza o społeczeństwie – język polski pod bezpośrednią opieką pani Anny Kozioł. Uczniowie podzielili się takimi zadaniami jak: przygotowanie ogłoszeń, powielenie kart wyborczych. Należało również zaaranżować przestrzeń na korytarzu szkolnym na potrzeby lokalu do głosowania. Uczniowie ustalili również godziny dyżurów w komisjach wyborczych. Wyzwaniem była koordynacja wszystkich zadań i ilość czasu, którego brakowało z powodu innych szkolnych projektów.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory zostały zorganizowane w dn. 29 maja 2024 r. (środa). Lokal wyborczy usytuowany był na szkolnym korytarzu na pierwszym piętrze. Każdy z uczniów, który znajdował się na liście swojej klasy mógł oddać głos. Do zabawy dołączali także nauczyciele. Głosowanie przebiegało podczas przerw i w trakcie trwania lekcji. Udział w symulacji wyborów. Po zamknięciu lokalu komisja przeliczyła głosy.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Młodzież była zachęcana podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie i godzin wychowawczych. W szkole pojawiły się ogłoszenia i plakaty zachęcające do oddania głosu. Promowana była także strona latarnikwyborczy.pl.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Sam proces głosowania przebiegał bardzo sprawnie. Można być zadowolonym ze współpracy w zespole, który przeprowadził wybory. Wielu uczniów z sympatią reagowało na akcję. Projekt wsparła dyrekcja i grono nauczycieli. Zaskoczeniem okazały się wyniki wyborów, których się zupełnie nie spodziewaliśmy.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejsza była mobilizacja dużej grupy uczniów i osiągnięcie wysokiej frekwencji. Kampania zachęcająca do udziału powinna być jeszcze bardziej intensywna tak, aby jak największa grupa została zaangażowana.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś