MŁODZI GŁOSUJĄ W SP9 SIEDLCE

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 16.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Zespół 8 osobowy miał za zadanie:


  1. Uzyskanie zgody od Dyrektora
  2. Przygotowanie kart wyborczych
  3. Wydrukowanie list wyborczych osób uprawnionych do głosowania
  4. Przygotowanie: urny, stołu prezydialnego, flag, plakatów
  5. Rozpropagowanie informacji o terminie wyborów


Podzieliliśmy się na 4 zespoły 2 - osobowe. Każdy zespół dostał swoje zadanie do wykonania. Zgodę od Pana Dyrektora otrzymała wytypowana delegacja. Miejsce do wyborów wyznaczone zostało przez kierownika administracji, po konsultacjach z Dyrektorem oraz nauczycielem koordynującym. Wyznaczony korytarz/łącznik został przygotowany poprzez:

ustawienie stołu prezydialnego, wystawienie urny wyborczej, wywieszenie flagi RP i UE. Rozwieszenie plakatów informujących o akcji.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Dzień wyborów od rana był dniem bardzo intensywnym. Rozpoczęliśmy go od przygotowania korytarza, na którym odbywały się wybory. Uczniowie głosowali przez 4 godziny lekcyjne. Poszczególne klasy były zapraszane indywidualnie przez członków nadzorujących. Każdy uczeń indywidualnie podchodził do stołu, składał podpis na liście, popierał kartę do głosowania. Oddawał swój głos, a następnie wrzucał go do urny wyborczej. Po zakończeniu wyborów, rozpoczęliśmy komisyjne przeliczanie głosów. Był to długi proces. Były osoby odpowiedzialne za przeliczenie frekwencji wyborczej. Pozostałe osoby z komisji przeliczały głosy wyborców. Po dwukrotnym sprawdzeniu, ogłoszone zostały wyniki głosowanie w SP9 w Siedlcach.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Zachęcanie społeczności szkolnego do aktywnego udziału na wydarzenie MŁODZI GŁSUJĄ! odbywało się kilkoma kanałami:

  1. informacja umieszczona w dzienniku elektronicznym LIBRUS
  2. plakaty informujące o głosowaniu rozmieszczone na terenie całej szkoły
  3. ogłoszenia przez członków zespołu - chodzenie od klasy do klasy i informowanie
Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Naszym zdaniem wszystko się udało. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja bardzo pozytywnie reagowali na podjętą inicjatywę. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, z atmosfery wśród członków zespołu. Zaskoczyło nas, że liczenie/przeliczanie głosów bywa trudne. I trzeba się napracować, by wszystko się zgadzało.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejsze okazało się przeliczanie głosów. Okazuje się, że może być to uciążliwe, zwłaszcza gdy się nie zgadza za pierwszym razem. Myślimy, że nie da się tego zmienić. Musi być wtedy porządek, cisza, która na pewno ułatwi przeliczanie.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś