,,Młodzi głosują - wybory europejskie 2024"

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 23.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Lider grupy przydzielił zadania znając nasze predyspozycje w czym jesteśmy dobrzy.

1. Przygotowanie kampanii informacyjnej zachęcającej do udziału w wyborach.

2 .Rozwieszanie plakatów na terenie szkoły.

3.Przygotowanie kart do głosowania.

4.Wybór komisji wyborczej czuwającej nad przebiegiem wyborów.

5.Powołanie męża zaufania.

6.Przygotowanie sali, w której odbywały się wybory.

Problemów nie było. Najważniejsza dobra organizacja i dobre planowanie. Przy okazji dobrze się bawiliśmy i mieliśmy poczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Wybory przebiegły bardzo sprawnie. wyborcy z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, a zarazem powagą oddawali głosy na komitety wyborcze. Na sali w obecności komisji i męża zaufania przebywało maksymalnie 6 osób, tak aby każdy w spokoju i z zachowaniem zasady tajności mógł zagłosować. Ze względów organizacyjnych uczniowie poszczególnych klas mieli wyznaczone przedziały czasowe, w których mogli oddać głos. jeżeli ktoś z różnych względów nie mógł zagłosować w wyznaczonym czasie, głosował w czasie dogodnym dla siebie. Po zakończonym głosowaniu o godz. 16.00 komisja zamknęła ,,lokal wyborczy" i przystąpiła do liczenia głosów. następnie sporządziła protokół, a po właściwych wyborach ogłosiła wyniki.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Dużo rozmawialiśmy przed wyborami na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie o tym jak ważny jest udział w wyborach i o tym, że każdy z nas bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszym kraju idąc bądź nie na wybory. W szkole pojawiły się plakaty profrekwencyjne oraz informacje o terminie wyborów. Uczniowie dopytywali czy to jak zagłosują będzie gdzieś opublikowane. W dniu wyborów z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością spełnili swój obywatelski obowiązek o czym świadczyła bardzo wysoka frekwencja 63%.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Cała akcja od początku do końca była świetnie zaplanowana, dobrze koordynowana przez naszą Panią Annę Gogolewską i przyniosła świetny wynik wyborczy świadczący o tym, że osiągnęliśmy cel czyli uczniowie zrozumieli na czym polega demokracja, że są odpowiedzialni za nasz kraj i stan demokracji w Polsce i Europie. Bardzo budujące było zaangażowanie nie tylko grupy odpowiedzialnej za przebieg projektu, ale zaangażowanie każdego ucznia - wyborcy.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Nasza szkoła jest kameralna, a uczniów dużo. Marzy nam się duży budynek, w którym moglibyśmy rozwinąć skrzydła przy realizacji kolejnych takich projektów. Nie musielibyśmy wprowadzać ograniczeń czasowych dla poszczególnych klas na oddanie głosu.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś