Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 31.05.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Przede wszystkim podzieliliśmy się zadaniami przy okazji promocji wyborów - jako, że członkowie komisji wyborczej byli z różnych roczników to każdy z nich najbardziej promował wybory na swoim roczniku. Jeden z nas naszej komisji wyborczej (jeszcze przed swoim wyłonieniem) rozwiesił plakaty i wydrukował karty do głosowania. Zastępca Przewodniczącego przygotował listę wyborców. Przewodniczący przygotował wszystko ostatecznie w dniu głosowania, oraz działał profrekwencyjnie. W dniu wyborów część komisji wyborczej przeprowadzała głosowanie w jednym czasie kiedy reszta przeprowadzała w innym. Miejscem do wyborów w naszej szkole była sala nr 12. W sali znajdowała się urna wyborcza koło, której siedzieli członkowie komisji wyborczej.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W dniu wyborów uczniowie przychodzili do lokalu wyborczego umieszczonego w sali numer 12 w naszej szkole. Uczniowie przychodzili głosować w czasie przerw między lekcjami ponieważ mieli wtedy okazje. Zazwyczaj do lokalu wyborczego, wyborcy przychodzili w grupie kilkuosobowej co powodowało niewielkie trudności organizacyjne gdyż nagle w ciągu kilkunastu sekund do pustego lokalu wyborczego potrafiło wejść kilkanaście osób, ale generalnie głosowanie szło bardzo sprawnie. Nie doszło do żadnych większych incydentów.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Zarząd Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole wysyłał do wszystkich uczniów maile informujące o przebiegu wyborów, ich dacie, składzie komisji wyborczej i zachęcające do głosowania. Ponadto w szkole zostały rozwieszone wszystkie plakaty wysłane przez młodzi głosują. W samym dniu wyborów część organizatorów udała się na godzinę wychowawczą by namawiać do głosowania co dało spore, pozytywne rezultaty. Społeczność uczniowska różnie reagowała na nasze działania profrekwencyjne na różny sposób - część wzięła udział w wyborach, część dopiero w dniu wyborów została przekonana do głosowania, a część była niechętna wobec brania udziału w wyborach.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Naszym zdaniem dobrze poszła sama organizacja wyborów, jesteśmy zadowoleni z tego, że udało nam się przekroczyć 50% frekwencji oraz z tego, że udało się we w miarę szybkim tempie powołać sprawnie działającą komisję wyborczą.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejsze było wykonanie wielu formalności związanych z samym naszym udziałem w młodzi głosują. Następnym razem chcielibyśmy również osiągnąć wyższą frekwencję wyborczą gdyż ta, którą osiągnęliśmy mimo, że nie jest bardzo niska daje pewne, spore pole do poprawy.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś