Relacja z przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego.

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 06.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Koordynator wraz ze społecznością uczniowską zadecydował, że wyborami europejskimi 2024 zajmą się uczniowie klasy siódmej. Po zorganizowaniu naszego zespołu, podzieliliśmy się zadaniami do realizacji. Zaczęliśmy od ustalenia miejsca wyborów, którym był hol na piętrze, ze względu na to, że tam starsi uczniowie głównie spędzają czas w szkole. Część zespołu była odpowiedzialna za wykonanie gazetki na holu. Kolejni za przygotowanie miejsca dla szkolnej komisji wyborczej. Dalsza część zespołu, za przygotowanie miejsca do głosowania dla wyborców wraz z miejscem na urnę.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W dniu wyborów uczniowie głosowali na dwóch przerwach. Komisja czuwała nad sprawnym i rzetelnym ich przebiegiem. Pomogła w tym informacja udzielana przez członków komisji, o tym jak oddawać ważny głos. Poza tym uczniowie wiedzieli, do kogo z członków komisji udać się, aby złożyć podpis na liście. Pomogła w tym informacja umieszczona na stołach szkolnej komisji z napisami nazw klas. W oddaniu głosu pomogło również umieszczenie urny w widocznym i ogólnodostępnym miejscu. To wszystko wpłynęło na sprawny przebieg wyborów.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Przed wyborami część klasy siódmej przygotowała gazetkę z materiałami o Młodzieżowych Wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz materiały o Parlamencie Europejskim. Przygotowano również ogłoszenie o miejscu i czasie wyborów, które porozwieszano w szkole, ale również umieszczono na szkolnym facebooku. Dobrze poinformowana społeczność uczniowska chętnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. 

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Wszystko wyszło super, jesteśmy zadowoleni z naszej pracy. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w wyborach. Największym zaskoczeniem dla nas był artykuł zamieszczony w lokalnej prasie opisujący naszą inicjatywę. Dowiedzieliśmy się, że byliśmy jedyną szkołą w powiecie kazimierskim i zaledwie jedną z dziesięciu w województwie świętokrzyskim, które przeprowadziły takie wybory. 

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Największym dla nas problemem było nałożenie się innych imprez szkolnych (wycieczka), co niestety zaowocowało niezbyt zadowalającą frekwencją. Na przyszłość musimy bardziej skoordynować inne działania - wydarzenia na terenie naszej szkoły z terminem wyborów.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś