Zlych ludzi wybierają ludzie dobrzy, którzy nie glosują

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"

Dodano: 09.06.2024

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Przed wyborami znaleźliśmy odpowiednie miejsce, w którym umieszczaliśmy wszystkie nasze informacje dotyczące zbliżających się wyborów. Wśród nich znalazły się liczne plakaty wykonane samodzielnie przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy zespołu podzielili się zadaniami , aby na gazetce było kolorowo i rzeczowo.. W ten sposób uczniowie zdobyli wiedzę nie tylko dotyczącą wyborów, ale także działalności parlamentu UE.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

W wyborach udział wzięli uczniowie klas:6,7,8 - łącznie 62 osoby były uprawnione do głosowania, ale w samym dniu wyborów głosowało 55 uczniów. Ze względu na małą liczbę uczniów w naszej szkole w ciągu godziny uczniowie oddali swoje głosy. Nad przebiegiem wyborów czuwała powołana wcześniej Młodzieżowa Komisja Wyborcza. Uczniowie dzień wcześniej przygotowali lokal wyborczy z zachowaniem zasad prawa wyborczego . W dniu wyborów komisyjne sprawdzono i opieczętowano urnę wyborczą.. Zaangażowanie uczniów w symulację wyborów przeszło wszelkie oczekiwania. Uczniowie sami zmontowali kabiny, zadbali o odpowiedni wystrój i przygotowali odpowiednią dokumentację. Te sprawne działania i odpowiednia organizacja pracy zaowocowały szybkim przygotowaniem protokołu po przeliczeniu głosów.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

O symulacji wyborów uczniowie zostali poinformowani przez dziennik elektroniczny . Dodatkowo w miejscach często uczęszczanych zostały umieszczone odpowiednie pisemne informacje oraz ogłoszenia.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Najbardziej jesteśmy zadowoleni z dużej frekwencji i samego zainteresowania tym wydarzeniem dorosłych , którzy gdzieś spod oka obserwowali nasze działania , a nie którzy nawet nie szczędzili nam pochwal. Samym zaskoczeniem było dla nas ogłoszenie wyników , bo to właśnie na nie najbardziej czekali pracownicy naszej szkoły.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Dla nas nie było żadnych trudnych sytuacji, tym bardziej ,że w tym roku szkolnym przyszło nam się zmierzyć dwukrotnie z symulacją wyborów. . Po pierwszej symulacji nabraliśmy odpowiedniego doświadczenia, które teraz wyraźnie dało jeszcze lepsze owoce naszej pracy.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś