NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY SPORTOWEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. GENERAŁA BERNARDA MONDA
REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory europejskie - RELACJA"
W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]
Zespół projektowy "Młodzi głosują" utworzyli uczniowie ze wszystkich klas. Grupy przygotowały plakaty na tablicę i informacje o symulacji wyborów do parlamentu Europejskiego. Ogłoszenia o wyborach zrobiliśmy też bezpośrednio w klasach. Pracowaliśmy w 2-3 osobowych zespołach. Dwa dni wcześniej przygotowaliśmy listy wyborców i karty do głosowania. W sekretariacie szkoły zostały wszystkie opieczętowane. Grupa techniczna przygotowała lokal wyborczy w Sali lekcyjnej. Były flagi polska i unijna, zielone sukno na stolikach, urna, i plakaty informujące o UE i zachęcające do głosowania.
Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]
Do wyborów przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Uzyskaliśmy wsparcie całej społeczności szkolnej. Datę głosowania wyznaczyliśmy na 28 maj 2024 . Głosowaliśmy od godziny 9.00 – 13.00. Uczniowie przychodzili do lokalu wyborczego. Po okazaniu legitymacji i podpisaniu się na liście wyborców otrzymywali papierową kartę do głosowania. Następnie w wydzielonym miejscu/przy stoliku z zapewnieniem tajności, wypełniali kartę i wrzucali do tekturowej urny. Po zakończeniu głosowania, w obecności całej komisji urna została otwarta. Dwukrotnie przeliczono karty a oddane na komitety głosy. Protokół wyników szkolnych wyborów został wywieszony na drzwiach sali, gdzie pracowała komisja.
Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]
1. Grupy przygotowały plakaty na tablicę i informacje o symulacji wyborów do parlamentu Europejskiego w librusie. Ogłoszenia o wyborach zrobiliśmy też bezpośrednio w klasach. Koordynatorka projektu Pani Małgorzata Partyka przeprowadziła lekcje na temat Unii Europejskiej.
Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]
Bardzo dobrze udała nam się akcja informacyjna o symulacji wyborów i wyborach. Ciekawe plakaty i hasła przygotowane przez uczniów z różnych klas.
Pozytywnym zaskoczeniem było: wsparcie, pomoc, zainteresowanie i zaangażowanie nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.
Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]
Mimo ogromnego zaangażowania całej społeczności szkolnej i akcji informacyjnej, niestety frekwencja była niezadowalająca. Musimy to przemyśleć i wymyśleć nowe formy działań na przyszłość.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś